Kontaktujte nás

Doprava a logistika

Být ve správný čas na správném místě, optimalizovat rozvozové plány a trasy, minimalizovat ujeté kilometry a čas, maximalizovat využití ložné plochy vozidel. Sledovat zásilky, vozidla i dodržování předpisů. Vyhodnocovat a předvídat přepravní a logistické náklady, plynulý tok materiálu a informací. To jsou hlavní oblasti, na které se specializuje komplexní informační systém AC Transport na bázi Microsoft Dynamics 365 Business Central pro oblast dopravy a logistiky. AC Transport mapuje životní cyklus celé zakázky. Poskytuje okamžitý i historický přehled o trasách a poloze zásilek i vozidel, jejich vytížení, statistiky najetých kilometrů či průměrné spotřeby a náklady na provoz a servis. Managementu poskytuje pokročilé marketingové, analytické a controllingové nástroje.

Leták ke stažení

Řiďte s AC Transport své podnikání v dopravě

Specializovaný informační systém AC Transport na bázi Microsoft Dynamics 365 Business Central propojuje ekonomické a provozní agendy dopravy, logistiky a spedice. AC Transport odstraňuje nutnost použití a propojování dalších specializovaných systémů pro řízení specifických procesů dopravy, spedice a logistiky. Plánování tras, přiřazování vozidel, operativní řízení dopravy, ale i objednávky a fakturace jsou spravovány jediným systémem. Kromě pohodlí obsluhy a snadného provozu přináší tento koncept jednu klíčovou výhodu – umožňuje detailně vyhodnotit ekonomiku provozu a dodává údaje potřebné pro optimalizaci a hledání úspor.

Komplexní pohled na firmu

Základem provozních agend systému AC Transport jsou podrobné evidence vozidel, řidičů, dispečerů či disponentů. Systém umožňuje komplexní zpracování zakázky od její objednávky, kalkulace cen jednotlivých přeprav včetně mýtného, přes plánování, řízení přepravy, on-line sledování až po finální vyhodnocení. Poskytuje přehledy najetých kilometrů, aktuálních stavů tachometrů a spotřeby pohonných hmot.

Snížení provozních nákladů

AC Transport umožňuje uřídit operativu dopravní firmy, detailně vyhodnotit ekonomiku dopravy a optimalizovat fungování firmy. Vy tak dokážete optimalizovat využití svých kapacit a zdrojů. Získáte také silný nástroj na optimální plánování servisních prohlídek a oprav.

Moderní komunikace se zákazníky

AC Transport řeší správu veškerých souvisejících dokumentů a pokročilou komunikaci s klíčovými zákazníky. Podporuje elektronickou fakturaci, EDI i sdílení informací o aktuálním stavu zakázek přímo se zákazníky.

Rychlé rozhodování a přehled nad zakázkami

AC Transport umožňuje sledování aktuální či historické polohy vozidla a optimalizaci kompletního itineráře přepravy pomocí přehledné mapy s ohledem na vlastnosti plánovaného vozidla. Pokud se na trase vyskytnou problémy, systém upozorní dispečera, který je schopen najít rychlé a efektivní řešení. Dispečer může navíc prostřednictvím palubního terminálu komunikovat přímo s řidičem vozidla. Řidič obdrží podrobný itinerář s plánovanými časy nakládky a vykládky a prostřednictvím terminálu vykazuje skutečné časy.

Moderní technologie

Díky Microsoft Dynamics 365 Business Central sloučíte všechny činnosti a procesy do jednoho provázaného informačního systému, který můžete provozovat jako službu v cloudu nebo na vlastních serverech. Odstraníte duplicity při pořizování dat použitím jednotné báze kmenových dat.

Zobrazení trasy cesty v AC Transport

Přínosy a výhody řešení AC transport

  • Snížení provozních nákladů
  • Optimalizace využití kapacit a zdrojů
  • Zvýšení kvality poskytovaných služeb
  • Zvýšení kvality rozhodování na úrovni manažerů
  • Růst produktivity práce dispečerů
  • Sloučení všech činností do jednoho provázaného informačního systému
  • Odstranění duplicit při pořizování dat použitím jednotné báze kmenových dat
  • Zabezpečení systému prostřednictvím oprávnění pro jednotlivé uživatele pro různé části aplikace

Referenční zákazníci oborového řešení AC Transport


Komplexní řešení pro dopravu, spedici a logistiku zejména v oblasti kamionové dopravy. Cílem bylo propojit všechny systémy a evidence do jednoho ERP systému a pomocí BI dokázat provoz sledovat, vyhodnotit a rozvíjet požadovaným směrem.

Více se dočtete zde


Díky AC transport došlo ke sjednocení ekonomické a účetní agendy, provozní agendy nákladní dopravy a spedice s oblastí reportingu a vyhodnocování. Realizace projektu zahrnovala také propojení se systémem pro sběr informací o provozu vozidel Transics TX.


Komplexní řešení AC Transport pro dopravu, spedici a logistiku v oblasti tuzemské a mezinárodní kamionové přepravy volně ložených komodit.